PhotoPlus / Fotoğraf, Dijital Baskı ve Görüntüleme Sistemleri Fuarı

Yayınlandı: 20/03/2009 / Duyurular, Fotoğraf
Etiketler:, , ,

photoplus_header1

PhotoPlus Fuarı    

PhotoPlus Fuarı, 19 Mart’ta kapılarını Fotoğraf tutkunlarına açtı. Şimdi İstanbul’da olmak vardı… (: Fotoğraf tutkunları için açılan bu kapılar 22 Mart tarihine kadar da açık kalacak. PhotoPlus Fuarı, profesyonel ve amatör kullanıcı gruplarını, dinamik bir ortamda buluştumak için yola koyuldu bile.

Bu fuarın, fotoğrafçılığın teknik, akademik ve sanatsal gelişiminin, sorunlarının tartışılacağı verimli bir platform olacağı haberini de martılar kulağıma fısıldadı. Bana ulaşmak için o kadar mesafeyi nasıl aştılar hiç sormayın. Kulağıma neler fısıldadıklarını (aslında fısıltı sayılmazdı ya neyse). Çığlık çığlığa neleri haber verdiklerini anlatayım:

PhotoPlus Fuarı ziyaretçileri, sağlanacak uygulama alanlarında, fotoğrafı bütün bileşenleriyle yaşayıp, son teknoloji ürün ve hizmetleri kullanma imkanı bulacaklarmış. Gel keyfim gel. 

Fuar alanında düzenlenecek fotoğraf stüdyoları, farklı ölçülerde, donanımı sağlanmış birimler olarak hazırlanıp, amatörlere değişik konularda çekim olanağı sunacakmış. (Endüstri, moda, portre vb. isimlerle ayrılacak bölümler için sağlanacak manken, obje, dans gösterimleri gibi.) Ziyaretçiler, organize edilecek fotoğraf atölyelerinde, fotoğraf işleme ve baskı tekniklerini uygulamalı olarak yaşayayıp, gerçekleşen canlı sunumlarla farklı teknikleri farklı yazılımlarla gerçekleştirmenin yollarını tanıyacakmış.                                                  

Fuar süresince sanatsal, teknik ve teknolojik gelişmeler; seminerler, sunumlar ve söyleşiler sayesinde ziyaretçilerle paylaşılacakmış. Üstelik profesyonel fotoğrafçılar, akademisyenler, yazılımcılar, fotoğraf kulüpleri, dergi, web sitesi gibi kurum ve oluşumların katılımıyla etkin bilgilenme ve bilgilendirme toplantıları düzenlenecekmiş. 

PhotoPlus fuarında ticari sunum yapacak firmalar için stand alanı ile katılımcılar, binlerce fotoğraf meraklısına ürün ve hizmetlerini dinamik bir ortamda tanıtma imkanı bulacakmış.

PhotoPlus danışma kurulu tarafından önerilecek Türk fotoğraf sanatçılarının onurlandırılacağı, İstanbul’un önemli kültür merkezlerinde  “Ustalara Saygı” gecesi düzenlenecekmiş.

İSTANBUL 2010 öncesi, profesyonel ve amatör fotoğrafçıların dinamik İstanbul haritalarını takip ederek, İstanbul’un en güncel görsel arşivi oluşturlacakmış. İstanbul’un görsel envanterinin çıkarılacağı bu proje, Dünya Fuar Yapım’ın özel projesi imiş. 

Dört gün boyunca üç farklı kategoride (ürün, yazılım, aksesuar) düzenlenecek çekilişlerle fotoğraf tutkunlarının ilgisinin ödüllendirilmesi sağlanacakmış. 

Bu fuarın nerede yapılacağını da öğrendim.

ifm2

İstanbul Fuar Merkezi

PhotoPlus Fuarı, katılımcı firmalara etkin sunum ve sorunsuz yerleşim olanakları sunabilen uluslararası standartlara sahip, Avrasya’nın en büyük fuar alanı olan İstanbul Fuar Merkezi’de düzenlenecekmiş.

İstanbul Fuar Merkezi’nin özellikleri bu kadarla sınırlı kalmıyormuş, aynı zamanda, E-5, TEM, sahil yolu, Atatürk Havalimanı ve Bakırköy deniz otobüsü iskelesine yakın olması sebebiyle Türkiye ve İstanbul dahilinden olduğu kadar, ülke dışından gelecek katılımcılar ve ziyaretçiler için de ulaşım kanalları çeşitliliği de sunmaktaymış.

“İstanbul’u çok iyi bilmiyorum güzel martım.”

Ulaşım

Havaalanından ulaşım: İstanbul Fuar Merkezi, Atatürk Havalimanı’na sadece bir metro durağı olan yakınlığı sayesinde yurt dışından gelen ziyaretçiler tarafından kolayca ulaşılabilmekteymiş. Böylece, daha uzun iş görüşmeleri için zaman ve enerji tasarrufu sağlanmaktaymış. Diyorum ki; iş görüşmelerini çok uzun tutmak yerine, kazanılan zamanı İstanbul’u yaşamak için kullansak …

Martımdan İstanbul Fuar Merkezi yol tarifleri:  

Havaalanından fuara en hızlı ulaşım metro ile yapılmaktadır. Aksaray yönündeki HM1 hattına binerek, ilk durak olan İstanbul Fuar Merkezi’nde inebilirsin.

Fuar alanı taksi ile, havaalanından 5 dakika uzaklıktadır.

Otogar’dan ulaşım: Eğer metro ile gitmek istersen, HM1 hattında Havaalanı yönündeki metroya binerek 9. durak  olan İstanbul Fuar Merkezi’nde  inmelisin. (Yaklaşık 25 dakika sürecektir.)

Taksim’den Fuar  Alanına Ulaşım: Eğer metro ile gitmeyi düşünürsen, Kabataş’a giden funiküler sistemi kullanarak Kabataş’a gel. Buradan Zeytunburnu yönündeki TR1 hattını kullanarak son durak olan Zeytinburnu’nda in. Buradan aktarma yaparak Havaalanı yönüne doğru giden metroya (HM1) binerek 5. durak olan İstanbul Fuar Merkezi’nde in. (Yaklaşık 50 dakika sürecektir.)

Kadıköy’den Fuar Alanına Ulaşım: Kadıköy’den Bakırköy’e giden İDÖ Deniz Otobüsünü kullanabilirsin. Bana rastlama ihtimalin de yükseklir o zaman. Yol boyunca sana eşlik ederim.

Bostancı’dan Fuar Alanına Ulaşım: Bostancı’dan Bakırköy’e giden İDO Deniz Otobüsünü kullanabilirsin.

Sultanahmet’ten Fuar Alanına Ulaşım: Eğer metro ile gitmeyi düşünürsen, Zeytinburnu yönündeki TR1 hattını kullanarak son durak olan Zetinburnu’nda in. Buradan aktarma yaparak Havaalanı yönüne doğru giden metroya (HM1) binerek 5. durak olan İstanbul Fuar Merkezi’nde in. (Yaklaşık 30 dakika sürecektir.)

Fuar Alanına Metrobüs ile Ulaşım: Zincirlikuyu, Mecidiyeköy ve Avcılar’dan fuar alanına ulaşım en hızlı şekilde metrobüs ile sağlanmaktadır. M2 hattını kullanıp, Yenibosna-Kuleli durağında inerek, Yenibosna’dan Metro (HM1) ile fuar alanına ulaşabilirsin.

 
Bitti.
 
Gökten / martıların gagasından / üç damla deniz suyu düşmüş İstanbul’u özleyenlerin yüreğine…

photoplusulasim1

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s